GEFCO získává zakázku v hodnotě 8 miliard euro na optimalizaci globálního dodavatelského řetězce skupiny PSA

Skupiny PSA a GEFCO podepsaly novou exkluzivní smlouvu v hodnotě 8 miliard euro, na základě které skupina GEFCO bude řídit a optimalizovat kompletní globální dodavatelský řetězec výrobce automobilů PSA. Tato smlouva potvrzuje, že skupina GEFCO je hlavním dodavatelem skupiny PSA v Evropě a druhým nejvýznamnějším ve světovém měřítku. Smlouva nabyde účinnosti 1. ledna 2017 a bude platná po dobu pěti let.

V souladu se svými cíli pro ziskový růst stanovenými v rámci plánu urychlení (Push to Pass) bude skupina PSA schopna dále zlepšovat svoji provozní výkonnost prostřednictvím této smlouvy, která je dalším dokladem důvěry, které se těší týmy skupiny GEFCO, a spolehlivosti jejích služeb.

Globálně integrovaná logistická a přepravní řešení

Na základě této smlouvy skupina GEFCO navrhne a implementuje globální logistická a přepravní řešení pro tři značky náležející do skupiny PSA: Peugeot, Citroën a DS. Bude řídit a optimalizovat celý dodavatelský řetězec, od zajišťování komponent pro výrobní a montážní závody po distribuci hotových vozidel. Kromě těchto logistických služeb spojených se vstupními a výstupními toky bude skupina GEFCO odpovídat za distribuci náhradních dílů.

Toto strategické partnerství je potvrzením vysoké odborné úrovně skupiny GEFCO v oblasti návrhu a optimalizace komplexních dodavatelských řetězců. Jako poskytovatel 4PL[1] logistických modelů se skupina GEFCO stane výhradním partnerem skupiny PSA, co se týká implementace optimalizovaných multimodálních procesů, které kombinují železniční, silniční, námořní, leteckou a vnitrostátní lodní přepravu za účelem vytváření kompletních řešení. Bude rovněž odpovídat za koordinaci dodavatelů podílejících se na dodavatelském řetězci vybraných na základě výběrových řízení. Jádrem integrované role skupiny GEFCO bude uplatňování jejích pokročilých logistických dovedností v kombinaci s vysoce výkonnými systémy správy IT a dat s cílem zajištění možnosti sledování procesů v reálném čase a bezproblémové interakce dodavatelských, skladovacích a distribučních řetězců.

Tato smlouva bude zahrnovat všechny země (tj. přibližně 50 zemí), ve kterých skupina PSA v současnosti působí, ať v oblasti výroby nebo distribuce. Její implementace zvýší kupní sílu a možnosti sdílení ve skupině GEFCO ve prospěch všech jejích zákazníků.

Strategické partnerství pro obě strany

„Tato smlouva bude silným stimulem pro zlepšení provozní výkonnosti skupiny PSA. Máme maximální důvěru ve schopnost skupiny GEFCO být naším partnerem v rámci náročné transformace skupiny, využívání nových obchodních příležitostí a rozvoje v mezinárodním měřítku,“ Yannick Bézard, výkonný viceprezident skupiny pro nákup.

Skupina PSA se skupinou GEFCO jako logistickým specialistou spolupracuje také na rozvoji řešení pro dodavatelský řetězec a výrobu pro budoucí projekty, které mají být realizovány ve spolupráci s externími partnery nebo samostatně.

„GEFCO si váží toho, že si ji skupina PSA vybrala jako důvěryhodného strategického partnera. Všechny týmy skupiny GEFCO se aktivně podílejí na plnění potřeb našich zákazníků týkajících se efektivity,“ řekl Luc Nadal, předseda správní rady GEFCO. „Naše týmy dennodenně demonstrují svoji schopnost podporovat naše zákazníky v jejich růstu na mezinárodní úrovni a současně jim pomáhat vyrovnat se s výzvami spojenými s dlouhodobým růstem a ziskovostí.“

 gefco-chart

O skupině PSA

Skupina PSA, která v roce 2015 vykázala prodeje a výnosy ve výši 54 miliard eur, navrhuje jedinečná řešení v automobilovém průmyslu a dodává přepravní řešení poskytující svobodu a potěšení zákazníkům po celém světě. Skupina nabízí modely tří značek: Peugeot, Citroën a DS, a také širokou škálu služeb spojených s přepravou a chytrými technologiemi prostřednictvím své značky Free2Move, pro plnění neustále se vyvíjejících potřeb a očekávání uživatelů automobilů. Skupina PSA je evropským lídrem, co se týká snižování emisí CO2, s průměrnou úrovní emisí CO2 104,4 gramů na kilometr v roce 2015, a je též jedním z prvních inovátorů v oblasti autonomních a připojených vozidel s 1,8 miliony prodaných vozidel tohoto typu po celém světě. Skupina se podílí také na finančních aktivitách prostřednictvím banky Banque PSA Finance a na výrobě vybavení pro automobilový průmysl ve spolupráci se společností Faurecia. Další informace o PSA naleznete na adrese groupe-psa.com/en.

O skupině GEFCO

GEFCO navrhuje a implementuje logistická schémata ve spolupráci s výrobci, čímž vytváří přidanou hodnotu posilující jejich konkurenceschopnost. Výsledky, kterou skupina GEFCO poskytuje svým zákazníkům, se zakládají na odborných znalostech získaných během více než 65 let působení skupiny především v oblasti automobilového průmyslu, jednoho z nejkomplexnějších a nejnáročnějších sektorů. Skupina GEFCO působí ve 150 zemích a je jednou z 10 předních evropských skupin v daném oboru. V roce 2015 dosáhla skupina celkového obratu 4,2 miliardy eur a v současnosti zaměstnává okolo 12 000 pracovníků. GEFCO má 300 obchodních jednotek po celém světě a rozvíjí své aktivity v jihovýchodní Asii, střední a východní Evropě, na Balkáně, ve východní Asii a Jižní Americe.

Webové stránky: www.gefco.net; Twitter: @GEFCO_Group

[1] 4PL: Logistika čtvrté strany

Zdroj: GEFCO.net

 

 

GEFCO Awarded €8 Billion Contract to Optimize PSA Group’s Global Supply Chain

The PSA and GEFCO groups have signed a new €8 billion exclusivity agreement under which GEFCO will manage and optimise the automaker’s entire global manufacturing supply chain. The agreement reaffirms that GEFCO is the PSA Group’s leading supplier in Europe, number two worldwide. The agreement will take effect on 1 January 2017 for a period of five years.

Continue reading GEFCO Awarded €8 Billion Contract to Optimize PSA Group’s Global Supply Chain

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *